مدیرعامل کویرتایر: شاعر مردمی می تواند مطالبه گر مسائل اجتماعی باشد

  • ۴۰۳
  • روابط عمومی
مدیرعامل کویرتایر: شاعر مردمی می تواند مطالبه گر مسائل اجتماعی باشد

مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: شاعران زبان گویای مردم هستند و می توانند با استفاده از استعداد شعری خود ،مسائل مختلف اجتماعی را مطالبه گری کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر؛ مهندس سیدمحمدحسین زینلی در آیین شب شعرکویر یادبود شاعر فقید استاد غلامحسین یوسفی(ناقوس) که با حضور جمعی از شاعران واصحاب شعر و ادب استان برگزار گردید اظهار داشت: لطافت شعر و هنر ، در مواقعی برای بیان احساسات به کمک صنعت می آید همانگونه که شعر مرحوم ناقوس زینت بخش سرود افتتاحیه این کارخانه در مهرماه سال 1377 بود. 
وی به نقل خاطراتی از استاد غلامحسین یوسفی گفت: شوریدگی و عرفان در شعر ناقوس موج می زند و آثار به جا مانده از او نشان می دهد که حقیقتا ناقوس چهره نام آشنای غزل ایران بود و جای خالی او بیش از پیش بر دلهایمان سنگینی می کند.

رییس حوزه هنری استان خراسان جنوبی هم در این آیین با تقدیر از مجموعه کویرتایر و آقای زینلی در برپایی محفل شعر بیاد مرحوم استاد غلامحسین یوسفی گفت: یکی از رموز موفقیت این کارخانه، انگیزه های اجتماعی و انسانی است که از بدو تاسیس در بدنه این مجموعه صنعتی جریان داشته  که برپایی این شب شعر و محفل یادبود از آن دسته است.
مجید کریمیان کویرتایر را موجود زنده و پویا خواند و اذعان نمود،در پیشرفت یک واحد صنعتی همت و اراده قوی بیشتر از ثروت و پول تاثیرگذار است همانگونه که روند شکل یابی کویرتایر گویای این مطلب است که چگونه می شود با منابع اندک،کارهای بزرگی را رقم زد.
وی به ثبت روایت های انقلاب در جهت ظرفیت سازی آیندگان اشاره نمود و تصریح کرد:هدف ما در سالیان اخیر ثبت روایت های انقلاب است که امسال تمرکز حوزه هنری استان در بحث کارافرینی است و کویرتایر باید به عنوان سند افتخار استان ثبت و اثر مکتوب از آن به یادگار بماند. 

مدیرعامل کانون هنرمندان خراسان جنوبی هم ضمن تشکر از اقدام شایسته کویرتایر در جهت گرامیداشت یاد و خاطره استاد مرحوم ناقوس گفت:امشب دورهمی شاعران در محیط صنعتی کویرتایر جلوه ای دیگر به خود گرفته که در نوع خودش کم نظیر است.
حسین رفیعی ضمن دعوت از مهندس زینلی در دورهمی هفتگی کانون هنرمندان خاطرنشان کرد: بخش اعظم این اتفاق خوب مرهون حس نوع دوستی و هنردوستی مدیرعامل کویرتایر است که همواره از طرفیتهای استان و شهر حمایت کرده و می کنند.
در ابتدا مستند شکل یابی و تاسیس کویرتایر و گزارشی از وضعیت فعلی این کارخانه ارائه شد و به جهت پاسداشت نام و یاد شهیدان از آقای صادق شهابادی فرزند شهید شاغل در واحد انبار محصول به نمایندگی از خانواده های ایثارگر کویرتایر تجلیل به عمل آمد.
بخش دوم این برنامه با شعرخوانی شاعران حاضر در محفل ادامه یافت و شاعران اشعار خود را  در قالب غزل،مثنوی و قصیده قرائت و تقدیم نمودند.
میهمانان در بدو ورود بر مزار شهید گمنام حاضر شدند و با اهداء گل و نثار فاتحه یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشتند.